Pozycjonusz
Fizjoterapeuta Beata Drozdek

Fizjoterapeuta Beata Drozdek

Rehabilitacja

  Adres

ul.Biegunowa 2
59-220 Legnica
woj. Dolnośląskie ( Legnica )

  Godziny otwarcia

  • Poniedziałek: 09-20
  • Wtorek: 09-20
  • Środa: 09-20
  • Czwartek: 09-20
  • Piątek: 09-20
  • Sobota: Nieczynne
  • Niedziela: Nieczynne

Opis

Beata Drozdek prowadzi stacjonarną oraz mobilną działaność rehabilitacyjną. Obejmuje ona pacjentów ze wszelkimi dolegliwościami bólowymi układu ruchu, spowodowanymi przebytymi chorobami, bądź urazami. Firma kładzie szczególny nacisk na spersonalizowanie świadczeń, i dobranie ich w sposób umożliwiający osiągnięcie maksymalnie pozytywnych i trwałych efektów terapii. W ofercie m.in.: rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, ćwiczenia usprawniające, oklejanie plastrami kinesio, oraz zabiegi fizykalne. Wizyty odbywaja się po uprzedniej rejestracji telefonicznej.
Prezentujemy Panstwu zbiór elementarnej wiedzy z dziedziny kinesiotapingu: jednej z podstawowych metod leczenia wykorzystywanych w gabinecie. Stosuje się ją jako osobną technikę, lub uzupełnienie innych praktyk fizjoterapeutycznych. Polega ona na aplikacji specjalnych plastrów, co wspomaga powrót struktur ciała pacjenta do normalnego funkcjonowania. Plastry wspierają proces samoleczenia przez aktywację układu limfatycznego, i endogennego systemu znieczulenia. Poprawiają mikrokrążenie, normalizują napięcia mięśni, wspomagają je i poprawiają ich funkcje. Ich parametry zostały opracowane w taki sposób, żeby maksymalnie przypominały właściwości ludzkiej skóry. Przed aplikacją przemywa się ją i odtłuszcza w miejscu naklejenia. Plastry są hypoalergiczne i wodoodporne. To ostatnie sprawia, że nie przeszkadzają one w wykonywaniu codziennych czynności. Lista skutecznie leczonych za pomocą plastrowania dolegliwości jest długa. Zaliczają się do nich m.in.: uszkodzenie nerwu czaszkowego, bóle głowy, obrzęk twarzy, bóle i napięcia szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i krzyżowego odcinka kręgosłupa, skolioza jedno i dwułukowa, niestabilny bark i kolano, przeciążony i bolesny łokieć, wiotki staw nadgarstkowo-promieniowy, osłabienie mięśnia czworogłowego uda, koślawość kolan, porażenie mięśni strzałkowych, halluxy, przeprost w stawie kolanowym, naderwanie ścięgna piętowego, osłabienie mięśni skośnych brzucha, obrzęk kończyn dolnych i górnych, uszkodzenie w obrębie żeber, blizny, oraz wiele innych. Kinesiotaping pomimo 30 lat stosowania, ciągle jest metodą o ogromnym potencjale do rozwoju. Jego wielką zaletą jest fakt, że nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Fizjoterapeuta posiadający odpowiednie przygotowanie i doświadczenie praktyczne wypracowuje własne rozwiązania adekwatne dla danego pacjenta, w określonej fazie terapii.
Na skuteczną i profesjonalną pomoc mogą liczyć pacjenci z Legnicy, oraz sąsiednich miejscowości. Gabinet mieści się w budynku Przychodni NZOZ "Biegunowa".

Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany.